Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi, Genellikle kış aylarında sıkça rastlanan boğaz enfeksiyonu, soğuk havalardan kaynaklanarak solunum yollarının enfeksiyon kapması ve bademcik iltihaplanması olarak karşımıza çıkar. İlerleyen safhalarında ise ateşlenme ve terleme yapar. Boğaz enfeksiyonuna en iyi çözüm evde doğal yöntemler ile uygulanan bitkisel çözümlerdir. Boğaz enfeksiyonlarında bakterilerin boğazdaki kuluçka süreci yaklaşık olarak 3-5 gün arasıdır. Bu süreç boyunca boğaz enfeksiyonu geçiren hastanın kendini sıcak tutması ve sıcak bitki çayları içmesi boğazın enfeksiyonlardan temizlenmesi ve bu süreci daha rahat atlata bilmesi için çok önemlidir. Boğaz enfeksiyonu geçiren kişilerde boğazda yanma, şişlik, yutkunmada zorluk çekme, nefes darlığı yaşama, öksürük, balgam, halsizlik ve dirençsizlik, mide bulantısı, baş ağrısı, lenf düğümleri ve bademciklerde genişleme, yüksek ateş ve aşırı terleme gibi belirtiler gösterir.

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi, Boğaz enfeksiyonu için en etkili bitkisel tedavi ada çayıdır. Bir litre suyu çaydanlığa koyup ocağın üzerine alın ve kaynayınca üzerine bir yemek kaşığı ada çayı ile demleyin. Ada çayı gibi bitkisel olan çayları porselen demlikte demlemek hem daha sağlıklı hem de bitkinin değerini kaybetmeden demler. Günde iki fincan ada çayı tüketmek boğazı yumuşatacağı gibi boğazda biriken enfeksiyonlarında temizlenmesinde yardımcı olur. Boğaz yolu enfeksiyonu için bir diğer yöntemde su buharıdır. Eczanelerde satılan doğal buhar aspiratörü de boğazdaki mikropların ve bakterilerin yok olmasını sağlayarak boğazın yumuşamasına yardımcı olur.

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi, Boğaz yolu enfeksiyonları için en etkili yöntemlerden biri de hakiki doğal baldır. Aç karnına bir tatlı kaşığı bal yemek, boğazda ve solunum yollarında bulunan mikropların temizlenmesini sağlayarak, bakterilerin kaybolmasını sağlar. Boğaz yolu enfeksiyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kişisel bakıma ve hijyene önem vermektir. Bakterilerin ve mikropların kaybolmasında en etkili yöntemlerden biri de budur. Ayrıca bağışıklı sistemini güçlendirmek için de bol C vitamini takviyesi vücuda uygulamak son derece önemlidir.

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi, Boğaz yolu ile solumun yollarının enfeksiyon kapması kişinin direncinin düşmesine ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur. Ayrıca vücutta büyük oranda su kaybı yaşanır. Kaybedilen suyun vücuda geri kazandırılması için bol bol sıvı tüketilmeli ve mevsim meyvelerinden yenmeli ve vücudun direnci yükseltilmelidir. Ayrıca nane limon karışımı bitkisel sıcak içecekte boğaz yolu enfeksiyonlarının temizlenmesine son derece faydalıdır. Bir cezve içine bir çay bardağı su ekleyip ocağın üzerine koyarak kaynamasını sağlayın. Su kaynadıktan sonra üzerine bir tatlı kaşığı kuru nane ve bir çeyrek limonun kabuğunu iyice yıkadıktan sonra kabuğu ile suyun içine atın. Daha sonra bir kaynama geldikten sonra ocağın altını kapatın ve cezvenin üzerine bir kapak kapatarak demlenmesini sağlayın. Daha sonra sıcak olarak tüketin. Akşam yatmadan önce bu kürü uygulamanız boğaz yollarındaki bakterilerin ve mikropların kaybolmasını sağlayarak boğazı rahatlatır.

Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Boğazdan Kan Gelmesi Sebepleri ve Tedavisi

Boğazdan Kan Gelmesi Sebepleri ve Tedavisi

Boğaz Kanaması Sebepleri ve Tedavisi

Boğaz Kanaması Sebepleri ve Tedavisi

Bakteriyel Boğaz Enfeksiyonu

Bakteriyel Boğaz Enfeksiyonu

Boğaz Kaşıntısı Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Kaşıntısı Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Geçmeyen Boğaz İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Geçmeyen Boğaz İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Boğaz Gargarası Yapılışı

Boğaz Gargarası Yapılışı

Güncel

Boğaz Acısı Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Acısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Boğaz Kuruması Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Kuruması Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6